România nu doarme! A fost anunțată ora meciului Simona Halep-Caroline Garcia, din ”sferturile” Rogers Cup

Simona Halep - Caroline Garcia, sferturi Rogers Cup 2018! După 4 ore și jumătate petrecute în turul III și în optimile de finală de la Montreal, cu Anastasia Pavlyuchenkova și Venus Williams, Simona Halep va reveni în această noapte pe cimentul canadian pentru sfertul de finală contra Carolinei Garcia.

Simona Halep - Caroline Garcia, sferturi Rogers Cup 2018! La nici 24 de ore de la încheierea meciului cu Williams, liderul WTA va juca un nou meci care se anunță extrem de solicitant. Organizatorii au programat meciul Halep - Garcia pe arena centrală de la Montreal cu începere de la ora 01:30 (Ora României).

Simona Halep - Caroline Garcia începe de la 4-1 pentru româncă la ”directe”

Simona Halep are o istorie pozitivă cu jucătoarea aflată pe locul 6 WTA. Românca o conduce pe aceasta cu 4-1 la meciurile directe. În 2018, cele două au jucat un singur meci, tot în ”sferturi” și tot la un turneu Premier 5, la Roma. Simona s-a impus lejer cu 6-2, 6-3, după 75 de minute

Singurul succes obținut de Garcia în fața lui Halep a fost anul trecut, în finala de la Beijing, tot pe suprafață hard, cea pe care se desfășoară și competiția de la Montreal. Era prima partidă jucată de Simona în postura de lider WTA, poziție pe care urcase grație victoriei din semifinalele turneului chinez, în fața Jelenei Ostapenko.

Parcursul Simonei și al Carolinei pânâ în sferturi la Rogers Cup 2018

Câte un meci de 3 seturi și unul de 2 seturi au avut de jucat Halep și Garcia până la meciul direct care va avea loc la noapte.
În turul II:
Halep - Pavlyuchenkova (28 WTA) 7-6, 4-6, 7-5
Garcia - Rybarikova (29 WTA) 4-6, 6-1, 6-3
În turul III:
Halep - V. Williams (14 WTA) 6-2, 6-2
Garcia - Sharapova (22 WTA) 6-3, 6-2.

Învingătoarea meciului Halep - Garcia va juca în semifinale cu câștigătoarea ”sfertului” Ashleigh Barty (16 WTA) - Kiki Bertens (18 WTA).

Super Simona Halep! Liderul mondial a jucat două meciuri, cu Pavlyuchenkova și Williams, în 4 ore! Scor neverosimil cu l... Simona Halep câștigă al 18-lea titlu WTA din carieră! Liderul WTA a învins-o pe Sloane Stephens în finala de la Montreal...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00