Spania, noua campioana mondiala

Spania este noua campioana mondiala la fotbal dupa victoria in fata Olandei, scor 1-0, in prelungiri. Singurul gol al partidei a fost inscris de Iniesta in minutul 116.

Au evoluat echipele

Olanda:

Spania:
1. Casillas - 15. Sergio Ramos, 3. Pique, 5. Puyol, 11. Capdevila - 16. Busquets, 14. Xabi Alonso (10. Fabregas '87) - 18. Pedro (22. Jesus Navas '60), 8. Xavi, 6. Iniesta - 7. Villa (9. Fernando Torres '106). Selectioner: Vicente Del Bosque.

Cupa Mondiala/ Finala mica: Uruguay - Germania, lupta pentru locul trei... Cristiano Bergodi, noul antrenor al formatiei italiene din Serie B, Modena...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58