Steaua a castigat la limita amicalul cu Farul Constanta

Reusitele lui Rusescu si Tibi Balan au adus ros-albastrilor victoria in ultimul amical de dinaintea minireturului ce va debuta in acest week-end.

Diferenta de la Enschede la Mioveni este una destul de mare, mai ales daca se face cu escala prin Constanta.

Totusi, ros-albastrii au incercat sa o faca intr-o saptamana, si daca ar fi sa ne luam dupa declaratiile lui Machado, chiar vor reusi.

La inceputul saptamanii, Steaua a ajuns pe malul Marii negre, acolo unde miercuri a sustinut o partida de pregatire in compania Farului Constanta, pe care a castigat-o cu 2-1.

Rusescu a deschis scorul in minutul 18, insa cei de pe litoral au revenit pe tabela, profitand de o grava eroare a arbitrului Eduard Ionita. Acesta a acordat penalty la un duel intre Patulea si Novak Martinovic, desi sarbul se afla la un metru de golgheterul gazdelor, care a si transformat de la punctul cu var.

Dupa pauza, Tibi Balan a reusit golul victoriei steliste dupa o combinatie in careul advers cu Chipciu.

Marcos Senna vrea sa ramana la Villareal... Dorinel Munteanu il face praf pe Tatarusanu: "E tupeist, nu a castigat nimic la Steaua"...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00