Stuttgart - Bayern Munchen 0-2 / Bavarezii in semifinalele Cupei Germaniei

Jucatorii lui Jupp Heyneckes s-au impus pe terenul fostei echipe a lui Marica si s-a calificat in semifinalele Cupei Germaniei.

Dupa egalul de la Hamburg din campionat, Bayern Munchen s-a deplasat la Stuttgart pentru sferturile Cupei.

Bavarezii au deschis scorul dupa o jumatate de ora de joc prin Frank Ribery, cel care a reluat in poarta o centrare a lui Thomas Mueller. Toni Kroos nimerise bara in urma cu ceva timp.

Mario Gomez a facut 2-0 in minutul 45, atacantul cu origini spaniole marcand impotriva echipei la care s-a consacrat. Acesta avea sa fie si rezultatulfinal.

In aceeasi faza a competitiei, Borussia Dortmund a facut scor cu Holstein Kiel (4-0) in timp ce cea din Monchengladbach a batut cu 2-0 la Berlin pe Hertha.

Greuther Furth a reusit surpriza sferturilor invingand la Hoffenheim cu 1-0 si eliminand echipa ce in urma cu ceva sezoane spera la titlu in Bundesliga.

Barcelona - Valencia 2-0 / Catalanii, in finala Cupei Regelui Spaniei... Pantru absenti pentru Ghana in meciul cu Mali...