Torje il invinge pe Chivu. Vezi toate rezultatele din Italia!

Udinese a reusit o victorie importanta la Milano si a egalat-o pe Milan in fruntea clasamentului.

Meci cu scantei pe Giuseppe Meazza, acolo unde s-au intalnit Inter si Juventus, la care Chivu si Torje au fost titulari. Singurul gol al partidei a fost reusit de Isla in minutul 72, dar abia acela a fost scanteia ce a aprins partida.

Zanetti a faultat in careu si a fost eliminat pentru 2 galbene, dar Di Natale a ratat penalty-ul acordat. L-a imitat Pazzini la o faza la care Feronetti a vazut doua galbene intr-un minut. Cu aceasta victorie, Udinese acumuleaza 27 de puncte si imparte primul loc cu AC Milan. Pe 3 se afla Juventus cu 26 dar si cu un meci mai putin disputat.