UPDATE - Meciul Spania - România a început: Spania conduce România, scor 4-0; Fabian Ruiz a marcat în minutul 8

Meciul Spania - România, care se dispută la Madrid, pe Stadionul Wanda Metropolitano, ultimul al "tricolorilor" în cadrul Grupei F a preliminariilor Euro-2020, a început. Spania conduce România, scor 1-0, după ce Fabian Ruiz a marcat în minutul 8 al meciului din preliminariile CE2020.

Echipele de start sunt acestea:

Spania: Kepa - Carbajal, Sergio Ramos, Inigo Martinez, Gaya - Fabian Ruiz, Busquets, Saul - Gerard Moreno, Morata, Cazorla. Selecţioner Robert Moreno.

România: Tătăruşanu - R. Benzar, Ad. Rus, Nedelcearu, Toşca - T. Băluţă, R. Marin - I. Hagi, Stanciu, Fl. Coman - Puşcaş. Selecţioner Cosmin Contra.

Arbitri: Aleksei Kulbakov - Dmitri Juk şi Oleg Maslianko - Denis Scerbakov (toţi din Belarus).

Spania conduce România, scor 4-0, după ce Fabian Ruiz a marcat în minutul 8 al meciului din preliminariile CE2020.

"Tricolorii" au ratat accederea la turneul final la care organizează meciuri după ce au fost învinşi, vineri, pe teren propriu, de Suedia, scor 2-0.

Din Grupa F, au obţinut deja calificarea, în ordine, Spania şi Suedia.

România are ca ultimă şansă de calificare câştigarea play-off-ului din Liga Naţiunilor, din martie 2020.

Adrian Rus: Trebuie să facem tot posibilul să ne calificăm la Euro-2020... Naționala României, executată la Madrid! A fost cel mai slab scor al Tricolorilor din ultimii zece ani...