VFB Stuttgart - Steaua 2-2/ Remiza echitabila

Steaua a remizat cu Stuttgart, scor 2-2, in primul meci al grupei E din Europa League. Ros-albastrii au revenit de la 0-1, insa au fost egalati cu cinci minute inainte de final. Golurile au fost marcate de Ibisevici '5, Niedermeier '85, respectiv Adrian Popa '6, Rusescu '80 din penalti.

Cum s-au marcat golurile:

1-0: Ibisevici reia cu o lovitura de cap din sase metri o minge centrata de pe partea stanga a lui Hajnal.

1-1: Adi Popa i-a pasat in adancime lui Nikolici, acesta a incercat sa-l dribleze pe Ulreich, dar a fost faultat, insa arbitrul a lasat jocul sa continue, mingea ajungand la Chipciu, care din cinci metri inscrie printre picioarele fundasului Sakai.

1-2: In minutul 79, Adrian Popa este faultat in careu de Rodriguez, iar Raul Rusescu transforma penaltiul cu un sut in dreapta lui Ulreich.

2-2: Niedermeier restabileste egalitatea in minutul 85, dupa ce a reluat cu o lovitura de cap o centrare venita de pe partea stanga.

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Niedermeier, Rodriguez, Boka - Gentner, Kvist (Harnik '82) - Tunay Torun (Okazaki '62), Hajnal (Traore '82), Cacau - Ibisevici. Antrenor: Bruno Labbadia.

Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Parvulescu (Latovlevici '81) - Prepelita (Rusescu '46), Bourceanu, Filip (Pintilii '46) - A. Popa, Nikolici, Chipciu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

In celalat meci al grupei, FC Copenhaga s-a impus cu scorul de 2-1, pe teren propriu, in fata lui Molde.

Antrenorul de box Doru Iftime a murit in fata elevilor, in sala de antrenament... Europa League: Opt goluri in Young Boys vs Liverpool. Tottenham - Lazio 0-0. Vezi rezultatele inregistrate in prima etap...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00