VIDEO CFR Cluj - Dinamo 2-2

Pe o ninsoare abundenta, CFR Cluj si Dinamo au remizat, scor 2-2, dupa un meci spectaculos, marcat si de grave erori defensive.

Finalul meciului avea sa fie electrizant. In minutul 84, Deac primeste cartonasul rosu, dupa il loveste cu pumnul in fata pe Pulhac. Chiar si asa, ardelenii reusesc sa restabileasca inca o data egalitatea pe tabela de marcaj.

Nicolae Dica centreaza dintr-o lovitura libera, Dolha scapa incredibil mingea, iar Culio profita de greseala portarului dinamovist si inscrie pentru 2-2.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin, 15. Alcantara, 13. Piccolo, 23. Leonardo - 7. E. Dica, 31. Dani (77. Deac '59), 19. Culio - 8. Peralta (10. N. Dica '59), 5. Y. Kone, 9. Traore (85. Bud '46). Antrenor: Andrea Mandorlini.

Dinamo: 12. Dolha - 25. Scarlatache, 21. Grigore, 4. Moti, 3. Pulhac (2. Zie Diabate '87) - 22. Torje, 5. Kone, 29. N'Doye, 8. Bostina (20. Ad. Cristea '88) - 17. An. Cristea (6. Rus '81), 10. Alexe. Antrenor: Cornel Talnar.

VEZI AICI GOLURILE PARTIDEI

Didier Drogba, desemnat Balonul de Aur al Africii 2009... VIDEO Chelsea castiga derby-ul cu West Ham/ Arsenal invinge in minutul 90...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00