VIDEO! FC Timisoara - Astra Ploiesti 2-2/ Pas gresit spre titlu

FC Timisoara a evitat in extremis o infrangere pe teren propriu, revenind de la 0-2 in partida cu Astra Ploiesti prin golurile marcate in ultimele 20 de minute de Zicu si Zagrean. Pentru oaspeti au punctat Miranda si N'Doye din lovitura de la 11 metri.

Cum s-au marcat golurile:

0-1, min 17:
Stratila l-a depasit in viteza pe Ignjatijevici, a centrat in 6 metri, Miranda reusind sa trimita mingea in poarta.

0-2, min 64: N'Doye a transformat un penalty acordat in urma unui fault in careu al lui Cisovsky asupra lui Tigoianu.

1-2, min 72: Arbitrul Ionescu a acordat inca un penalti, insa pentru gazde, in urma unui fault al lui Mihalache asupra lui Zicu, care l-a si transformat.

2-2, min 79: Zicu a lobat o minge peste apararea adversa, iar Zagrean a impins balonul in plasa de la 7 metri.

FC Timisoara a ramas in inferioritate numerica, in minutul 90, cand a fost eliminat Alexa pentru ca a calcat un adversar aflat la pamant.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 20. Helder, 4. Luchin, 28. Ciosvsky, 6. Ignjatijevici - 7. Curtean (10. Tames '56), 5. Alexa, 55. Bourceanu (19. Nikolici '88), 27. Zicu - 17. Magera, 9. Axente (15. Zagrean '46). Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Astra Ploiesti: 77. C. Grigore - 2. Matel, 4. Mihalache, 6. L. Goian, 13. Morais - 8. Seto, 78. N'Doye, 11. Tigoianu (3. Oprsal '82), 18. Stratila (21. Fatai '85) - 9. Budescu (20. Stan '29), 14. Miranda. Antrenor: Tibor Selymes.

VIDEO! Dinamo - FC Brasov 2-1/ "Cainii", pe locul IV... Grupa de foc pentru copii: Nationala under-17 va infrunta Germania, Olanda si Cehia la CE...