VIDEO! Gloria Bistrita - Rapid 3-2/ "Dubla" Cavalli

Gloria Bistrita a invins cu scorul de 3-2 pe Rapid Bucuresti la capatul unui meci foarte spectaculos, contand pentru etapa a 22-a din Liga 1. In ultimele 15 minute ale partidei mijlocasul Mihai Roman a trecut in poarta giulestenilor dupa ce Coman a fost eliminat.

Mihai Roman a deschis scorul (25), Cavalli a restabilit egalitatea (31) si si-a adus echipa in avantaj (65), dar Herea a facut 2-2 (71). Bajenaru a marcat pentru 3-2 din penalty (78).

Giulestenii au jucat in 10 din minutul 77, cand portarul Dani Coman a fost eliminat. Mihai Roman i-a luat locul intre buturi, pentru ca antrenorul Marius Sumudica efectuase deja toate cele 3 schimbari inca din minutul 60.

min 13:
Cesinha suteaza puternic la coltul scurt, Albut incearca sa prinda, mingea ii scapa in fata, dar un fundas bistritean sa respinga

min 19:

GOOOL Rapid, 0-1, min 24: Roman suteaza de la peste 25 de metri si il surprinde pe portarul Albut

GOOOL Gloria, 1-1, min 31: Actiune rapida de atac a lui Petre, acesta suteaza, Coman respinge in fata in picioarele lui Cavalli, care plaseaza cu latul, incet, in poarta

REPRIZA A 2-A

GOOOL Gloria, 2-1, min 66: Cavalli reuseste dubla pentru bistriteni. Italianul a reusit sa inscrie din 6 metri dupa ce intial Coman a parat primul sut

GOOOL Rapid, 2-2, min 70: Herea restabilteste egalitatea dupa o pasa primita in careul bistritean de la Cesinha

GOOOL Gloria 3-2, min 78: Coman l-a faultat pe Cavalli in suprafata de pedeapsa si a fost eliminat. Bajenaru a executat penaltiul, fara sanse pentru noul portar al Rapidului, Roman!

min. 82:

min. 89:

min. 90+3:

Victoria Branesti - Poli Timisoara 0-2/ Banatenii, pe primul loc in Liga 1... Porto - Spartak, Benfica - PSV, Villarreal - Twente si Braga - Dinamo Kiev in sferturile Europa League!...