VIDEO! Italia - Paraguay 1-1/ Remiza chinuita pentru campioana mondiala en-titre

Campioana mondiala en-titre, Italia, s-a chinuit serios cu Paraguayul, remizand, scor 1-1, in primul meci al Grupei F de la Cupa Mondiala. Paraguay a deschis scorul prin Alcaraz, in minutul 39, italienii egaland prin reusita lui De Rossi, din minutul 63.

Golul i-a trezit pe italieni, care au aratat o fata mult mai agresiva dupa reusita lui de Rossi, insa lipsa de idei in faza ofensiva s-a resimtit in continuare.

Pana la final, italienii au mai avut o singura ocazie, dupa un sut al lui Montolovio care nu a putut schimba scorul stabilit de De Rossi in minutul 63.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Noua Zeelanda si Slovacia se intalnesc maine, ora 14:30, in cel de-al doilea meci al Grupei F.

VIDEO Japonia - Camerun 1-0/ Viteza a invins forta... Ronny Levy a scapat de suspendarea de 8 etape dictata de Comisia de Disciplina a LPF...