VIDEO Olanda - Slovacia 2-1/ Batavii merg in sferturi

Olandei s-a calificat in sfeturile Cupei Mondiale din Africa de Sud, dupa ce a trecut de Slovacia in optimi, scor 2-1.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Stoch si Vittek au ratat egalarea in repriza secunda, dupa doua faze la care Stekelenburg a intervenit magnific.

Minutul 84 a hotarat definitiv calificarea batavilor in sferturi, Sneijder punctand din pasa lui Kuyt, in urma unei greseli a portarului Mucha.

Slovacii au redus din handicap in prelungiri, printr-o lovitura de pedeapsa transformata de Vittek, dar nu au avut timp pentru a mai incrie un al doilea gol.

Olanda merge astfel in sfeturi, unde va intalni castigatoarea din meciul Brazilia - Chile.

Jean-Pierre Escalettes si-a dat demisia din functia de presedinte al Federatiei Franceze de Fotbal(FFF)... F1, MP al Europei / FIA a penalizat noua piloti. Vezi noul clasament!...