VIDEO! Sabau a castigat la debutul la Targu Mures

Targu Mures si Gaz Metan Medias au jucat un meci pe care gazdele erau obligate sa il castige ca sa scape de locul 17, ocupat in clasament inaintea partidei de azi.

Dupa o intalnire animata, Targu-Mures s-a impus cu 1-0, prin golul marcat de Fl. Dan in minutul 26.

Spiritele s-au incins pe final, cand s-au impartit 5 cartonase in numai 4 minute. Mai intai, Parvulescu a fost eliminat pentru lovirea adversarului, apoi Vasilache, Markovici, Stere si L. Munteanu au primit fiecare cate un cartonas galben.

In urma acestui rezultat, formatia antrenata de Ioan Sabau a urcat pe locul 12, la egalitate cu Sportul Studentesc, si a acumulat 7 puncte dupa 7 etape.

Gaz Metan a ramas cu 11 puncte si ocupa pozitia 6.

VIDEO! Cassio decisiv » Rapid - CFR Cluj 2-0... Everton a egalat-o pe Manchester in prelungiri, inscriind de doua ori...