VIDEO! Steaua - Targu Mures 1-0/ Dica, din nou decisiv

Steaua a castigat ultimul meci al sau din acest sezon pe teren propriu, scor 1-0, impotriva formatiei FCM Targu Mures, si spera sa prinda ultimul loc de Europa League. Singurul gol al partidei a fost marcat de Nicolae Dica, in minutul 25, din lovitura de la 11 metri.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Nicolae Dica, in minutul 25. Mijlocasul care va parasi echipa la finalul acestui campionat a transformat o lovitura libera acordata destul de usor de "centralul" Avram in urma unui duel dintre Szekely si Szilagyi.

Ros-albastrii isi puteau dubla avantajul la jumatatea reprizei secunde, insa Bilasco a ratat doua ocazii uriase.

Steaua a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa ce sarbul Martinovici, intrat in repriza secunda, a fost eliminat pentru doua cartonase galbene primite stupid: pentru proteste si fault la portar.