VIDEO U Cluj- Steaua 1-2/ Prima victorie a lui Piturca

Steaua a castigat meciul cu U Cluj, dupa ce elevii lui Victor Piturca, aflat la primul meci oficial de la revenirea în Ghencea, s-au impus in fata "sepcilor rosii" cu 2-1.

Clujenii au deschis scorul prin ex-dinamovistul Claudiu Niculescu care a transformat penalti-ul obtinut de Acosta dupa ce a fost agatat de Emeghara in careu.

Chiar inainte de terminarea primei reprize, stelistii egaleaza, in minutul 45, prin Dorel Stoica. Fostul jucator din Banie scapa de marcaj si obtine maximum din lovitura libera executata de Banel Nicolita.

In minutul 73, Bogdan Stancu stabileste scorul final printr-un gol din 6 metri dupa o pasa a lui Tanase.

Turul Frantei/ Alberto Contador, la al treilea succes in Marea Bucla... F1/ Fernando Alonso, castigator in MP al Germaniei...