VIDEO Unirea Urziceni - Hajduk Split 1-1

Unirea Urziceni a terminat la egalitate returul cu Hajduk Split, scor 1-1, din barajul pentru accederea in grupele Europa League, si a ratat calificarea, dupa rezultatul din tur, scor 1-4.

Unirea a marcat chiar in minutul 2, prin Bilasco, in timp ce croatii au egalat in minutul 86, prin Vukusic. Ialomitenii rateaza astfel accedera in grupele Europa League, dupa ce anul trecut au participat in grupele Champions League.

Echipe de start:

Urziceni: Grigore, Maftei, Galamaz, Mehmedovic, Nicu, Bordeanu, Rusescu, Brandan, Neaga, Bilasco, Onofras
Rezerve: Tudor, Dale, Marinescu, Semedo, Frunza, Marin

Hajduk: Subasic, Buljat, Maloca, Oremus, Jozinovic, Andric, Tomasov, Brkljaca, Ibricic, Vukusic, Sharbini
Rezerve: Radosevic, Vejic, Ah. Sharbini, Rezic, Jonjic, Trebotic, Cop

VIDEO Real Madrid - Penarol 2-0/ Gol de senzatie marcat de Angel di Maria... VIDEO Grasshoppers - Steaua 3-4 la penaltyuri (1-0 dupa 90 minute)...