Antena Căutare

Legendele toamnei dezvaluite pas cu pas de Ela Craciun

”Toamna se numara bobocii”- este deja o zicala veche a folclorului romanesc. Forfota toamnei ne-a invaluit deja si suntem in plina planificare a celor mai importante proiecte, a celor mai ambitioase obiective.

A inceput scoala si anul universitar, este plin sezon de evenimente. De ce este, insa, toamna cel mai important anotimp? Legendele toamnei va sunt destainuite pas cu pas de stirista Ela Craciun alaturi de specialisti care au stat de vorba cu ea pentru a explica de ce este toamna o explozie de energie si cum putea profita la maxim de belsugul ei.

Saptamanal pe blogul stiristei vor fi publicate materiale despre cum ar trebui sa primim noile inceputuri si cum nu ar trebui sa ne lasam coplesiti de anxietatea unui nou sezon, despre cum ne pregatim tenul si corpul pentru temperaturile din ce in ce mai scazute sau despre indemanarea cu care pregatim camara pentru iarna ce va bate la usa. Cu alte cuvinte, pe scurt, “Legendele Toamnei”, care vin, insa, si cu premii-surpriza pentru aceia dintre cititori care sunt fideli atat pe blog, cat si pe pagina de facebook elacraciun. Campania initiata pe blogul www.elacraciun.ro demareaza cu sfaturile in nutritie ale doctorului Andrei Laslau. Pentru ca succesul porneste de la o sanatate optima si un organism tonic, Doctorul Laslau prezinta ultimile noutati despre ce ar trebui sa mancam si cum.

"Imi ascult cititorii si vreau sa le ofer informatii utile pe care sa le foloseasca in viata de zi cu zi. Imi doresc sa le ofer raspunsuri la intrebarile lor si impreuna sa invatam lucruri care sa ne faca viata mai usoara si mai frumoasa. Eu, adesea, m-am intrebat de ce toamna este atata forfota, atata actiune. Si am vazut ca nu sunt singura curioasa. Le multumesc cititorilor mei si ii invit in continuare sa imi scrie parerile lor", a declarat Ela Craciun.

Ela Craciun, prezentatoarea stirilor matinale din weekend de la Antena 3 a devenit ambasador al campaniei ”Vreau sa fiu demn”, un proiect special initiat de Fundatia Mereu Aproape. ”Vreau sa fiu demn” este o campanie sociala destinata romanilor care nu cer, ci vor sa traiasca! Adresata parintilor care nu au, dar daruiesc in fiecare clipa copiilor lor modestie si spirit. Acelor copii care nu stiu ce este un mar, un televizor sau o tara, pentru ca nu l-au mancat, nu l-au vazut, nu au strabatut-o.

Articolul continuă după reclamă

Telespectatorii o pot urmari pe Ela Craciun in fiecare sambata si duminica, incepand cu ora 6 dimineata prezentand stirile la Antena 3. Incepand din aprilie, Ela este prezenta si in blogosfera romaneasca. Pentru o incursiune pe blogul Ela Craciun, cititorii trebuie sa acceseze linkul urmator: www.elacraciun.ro.

Show-ul Next Star se muta pe scena Teatrului "Constantin Tanase"... Campania "Alege sa nu suferi": Anca Lungu lupta pentru cauza bolnavelor de cancer de san...
Google News A1Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Înapoi la Homepage Citește și
Jurnalista Teodora Tompea se alătură echipei Observator Antena 1. O nouă dimensiune a ştirilor, la Observator 16, din 2 martie
Jurnalista Teodora Tompea se alătură echipei Observator Antena 1. O nouă dimensiune a ştirilor, la Observator 16,...
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa, Koru
Jeff Bezos își vinde iahtul în valoare de 500 de milioane de dolari. Ce sumă a cerut miliardarul pentru nava sa,... Catine.ro
Denise Rifai va face parte din familia de vedete Antena Group, într-un nou format de televiziune!
Denise Rifai va face parte din familia de vedete Antena Group, într-un nou format de televiziune!
Hande Erçel a participat la Cannes. Ce ținută a purtat vedeta pe covorul roșu
Hande Erçel a participat la Cannes. Ce ținută a purtat vedeta pe covorul roșu Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Momentul în care Cristi Borcea a ajuns să se “împrumute” pentru o aventură cu o femeie celebră. Cine l-a ajutat
Momentul în care Cristi Borcea a ajuns să se “împrumute” pentru o aventură cu o femeie celebră. Cine... AntenaSport
Este vestea momentului în showbiz! La 53 de ani, celebra actriță a anunțat oficial nașterea celui de-al treilea copil al său: „Bun venit în lume, fiule”
Este vestea momentului în showbiz! La 53 de ani, celebra actriță a anunțat oficial nașterea celui de-al treilea... Elle
Andreea Popescu, înțepătură la adresa lui Rareș Cojoc? Influencerița a transmis un mesaj puternic
Andreea Popescu, înțepătură la adresa lui Rareș Cojoc? Influencerița a transmis un mesaj puternic Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor HelloTaste.ro
Ultimele zile ale cormoranului: 10 țări, printre care și România, cer UE împușcarea acestor păsări pe motiv că mănâncă prea mult pește
Ultimele zile ale cormoranului: 10 țări, printre care și România, cer UE împușcarea acestor păsări pe motiv... Antena3.ro
Samsung ar fi renunțat la lansarea unui telefon important, potrivit surselor. De ce nu ar mai ajunge pe piață dispozitivul
Samsung ar fi renunțat la lansarea unui telefon important, potrivit surselor. De ce nu ar mai ajunge pe piață... useit
Ilie Bolojan este decis să „arunce în aer” parteneriatul strategic cu SUA! Acuzații grave aduse de Sorin Grindeanu!
Ilie Bolojan este decis să „arunce în aer” parteneriatul strategic cu SUA! Acuzații grave aduse de Sorin... BZI
Problema industriei noastre de armament: are ținta, dar n-are pușca
Problema industriei noastre de armament: are ținta, dar n-are pușca Jurnalul
Jessie J a învins cancerul: Am plâns ore întregi și apoi am respirat pentru prima dată după un an...
Jessie J a învins cancerul: Am plâns ore întregi și apoi am respirat pentru prima dată după un an... Kudika
Se schimbă totul. Când primesc elevii bursele școlare în mai și ce sumă le intră în conturi . Anunțul Ministerului Educației
Se schimbă totul. Când primesc elevii bursele școlare în mai și ce sumă le intră în conturi . Anunțul... Redactia.ro
Sute de locuri de muncă noi în Maramureș, după deschiderea unei fabrici de componente electronice
Sute de locuri de muncă noi în Maramureș, după deschiderea unei fabrici de componente electronice Observator
Cauze ale durerilor de sân. De ce pot apărea aceste simptome 
Cauze ale durerilor de sân. De ce pot apărea aceste simptome  MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
De ce rutina zilnică este importantă pentru copilul tău
De ce rutina zilnică este importantă pentru copilul tău DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale
Google schimbă bara de căutare. Prin ce transformare va trece una dintre cele mai folosite unelte digitale UseIT
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x