Articole despre campionat european de inot in bazin scurt

David Popovici, medalie de bronz în finala de 100m liber la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt. Proba, în AntenaPLAY

Ultima finală a lui David Popovici de la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt s-a finalizat cu un loc 3 - medalia de bronz. Toate probele competiției desfășurate la Otopeni au fost disponibile exclusiv în AntenaPLAY.

Duminica, 10.12.2023, 19:12
David Popovici, locul 2 în semifinala de 100m freestyle la CE de Înot în bazin scurt. Proba a fost în AntenaPLAY

A doua probă a zilei pentru David Popovici la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt. Competiția e exclusivă platformei AntenaPLAY.

Sambata, 09.12.2023, 19:52
David Popovici, locul 4 în finala de 200 m freestyle la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt. Proba a fost în AntenaPLAY

Încă o luptă pe cinste din partea românului-fenomen David Popovici. După un duel cu cei mai mari rivali ai săi, tânărul de 19 ani a obținut poziția a 4-a în finala de la Otopeni.

Sambata, 09.12.2023, 18:12
David Popovici, locul 1 în semifinalele probei de 200 metri freestyle. Finala se vede pe 9 decembrie în AntenaPLAY

Rezultate spectaculoase pentru proba preferată din bazin scurt a lui David Popovici. Românul de 19 ani a concurat alături de nume mari ale înotului continental. Finala acestei probe se vede exclusiv în AntenaPLAY, sâmbătă, 9 decembrie.

Vineri, 08.12.2023, 18:40
Campionatele Europene de înot în bazin scurt 2023, în AntenaPLAY. România, locul al 7-lea finala probei de ştafetă 4×50 m liber

România a terminat pe locul 7 în finala probei de ştafetă 4×50 m liber. Marea Britanie a devenit campioană europeană, pe locul 2 s-a clasat Italia, în timp ce Grecia s-a clasat pe locul 3.

Marti, 05.12.2023, 19:30