David Popovici, locul 2 în semifinala de 100m freestyle la CE de Înot în bazin scurt. Proba a fost în AntenaPLAY

A doua probă a zilei pentru David Popovici la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt. Competiția e exclusivă platformei AntenaPLAY.

david popovici in bazin cu ochelari si casca de inot pe cap
David a fost susținut de o arenă arhiplină, care a scandat și aplaudat încă de când a pășit spre bazin. Finala e disponibilă mâine, exclusiv în AntenaPLAY | Profimedia

Ceva mai devreme, David Popovici a obținut locul 4 în cursa de 200 de metri liber. În semifinala probei sale favorite, 100 m liber, puștiul-fenomen al înotului mondial a obținut poziția a 2-a.

David a fost susținut de o arenă arhiplină, care a scandat și aplaudat încă de când a pășit spre bazin. Finala e disponibilă mâine, de la 19:08, exclusiv în AntenaPLAY.

Toate probele Campionatului European de Înot în bazin scurt, dar și interviuri exclusive cu sportivii și antrenorii români, se văd anul acesta, în exclusivitate, în AntenaPLAY. Astfel, românii pot urmări și pot susține lotul țării noastre. Iată programul ultimei zile de competiție.

- 4x50 de metri mixt ștafetă mixtă - finală

David Popovici, locul 4 în finala de 200 m freestyle la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt. Proba a fost în An... David Popovici, medalie de bronz în finala de 100m liber la Campionatele Europene de Înot în bazin scurt. Proba, în Ante...