Articole despre leverkusen

Barcelona şi PSG s-au calificat, miercuri seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Manchester City şi Bayer Leverkusen s-au dovedit a fi incapabile să anuleze handicapul după meciurile din prima manşă şi au ratat calificarea în faza superioare a Ligii Campionilor

Miercuri, 12.03.2014, 23:28
Borussia Dortmund este noua campioana a Germaniei

Formatia Borussia Dortmund a castigat, sambata, pentru a saptea oara in istorie campionatul Germaniei, datorita victoriei, cu scorul de 2-0, din partida de pe teren propriu cu FC Nurnberg, din etapa a XXXII-a a primului esalon, informeaza Mediafax

Sambata, 30.04.2011, 00:00
Europa League/ Programul meciurilor din optimile de finala: Leverkusen - Villareal si Benfica - PSG, capetele de afis

Portugalia, Olanda si Rusia, toate cu cate trei echipe calificate, sunt tarile cel mai bine reprezentate in otpimile de finala din Europa League. La polul opus, Italia a ramas si fara singura sa formatie in aceasta competitie, dupa ce Napoli a fost eliminata de Villareal. Nici Germania sau Spania nu stau foarte bine, cele doua mari puteri continentale trimitand doar cate o echipa in urmatorul tur.

Vineri, 25.02.2011, 00:00
Europa League: Porto se impune la Sevilla/ Leverkusen face scorul serii. Vezi rezultatele inregistrate in 16-imi!

Europa Leaguea programat joi seara mansa-tur din "16-imile" de finala. Ajax, Dinamo Kiev si Leverkusen sunt ca si calificate in faza urmatoarea a competitiei dupa ce au obtinut victorii la scor.

Joi, 17.02.2011, 00:00
Europa League/ Rezultate inregistrate miercuri seara: Juventus si Sampdoria, eliminate

Europa League a programat miercuri seara primele partide din cadrul penultimei etape contand pentru faza grupelor. Italienii au ramas fara doua echipe in competitie, dupa ce Juventus si Sampdoria au fost eliminate inca din faza grupelor. Pe o ninsoare abundenta, Young Boys a intors rezultatul cu VfB Stuttgart in 4 minute, scor final 4-2, si s-a calificat in 16-imi.

Miercuri, 01.12.2010, 00:00