Articole despre locul sase

Simona Halep se menţine pe locul șase WTA

Simona Halep se menţine pe locul 6, cu 4.962 puncte, în clasamentul WTA dat publicităţii luni. Lider este în continuare australianca Ashleigh Barty, cu 7.096 de puncte.

Luni, 14.10.2019, 09:01
Simona Halep a coborât o poziţie în clasamentul WTA, până pe locul șase

Simona Halep a coborât de pe locul 5 pe locul 6, cu 4.962 puncte, în clasamentul WTA dat publicităţii luni. Halep a fost întrecută de jucătoarea canadiană Bianca Andreescu, care a urcat pe locul 5, cu 5.041 de puncte.

Luni, 07.10.2019, 08:40
Simona Halep se menţine pe locul șase în clasamentul WTA, Mihaela Buzărnescu a urcat 24 de poziţii, până pe locul 101

Simona Halep se menţine locul 6 WTA, cu 4.803 puncte, în clasamentul WTA dat publicităţii luni. Lider este în continuare australianca Ashleigh Barty, cu 6.501 puncte, dar jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 2 mondial, s-a apropiat la 86 de puncte de vârf, după ce a câştigat turneul de la Zhengzhou.

Luni, 16.09.2019, 08:25
JO 2016: Andrei Muntean, ultimul gimnast  român care a evoluat la Rio. Locul șase în finală, la paralele. Gimnastica românească, fără medalie la JO, după 40 de ani

JO 2016: Andrei Muntean, ultimul gimnast român care a evoluat la Rio. Locul șase în finală, la paralele. Gimnastica românească, fără medalie la JO, după 40 de ani

Gimnastul Andrei Muntean s-a clasat, astăzi, pe locul 6 în finală la paralele, la Jocurile Olimpice de la Rio, unde România a încheiat fără medalie la această disciplină sportivă după 40 de ani.

Marti, 16.08.2016, 20:44