Articole despre nico rosberg

Germanul Nico Rosberg a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Australiei

Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Australiei, prima etapă a CM de Formula 1, în timp ce colegul său britanic Lewis Hamilton şi cvadruplul campion mondial german Sebastian Vettel (Red Bull) au abandonat după doar patru, respectiv cinci tururi.

Duminica, 16.03.2014, 20:11
Nico Rosberg a castigat Marele Premiu al Chinei!

Plecat din pole position, Nico Rosberg a reusit sa se impuna in Marele Premiu al Chinei, profitand si de o strategie cu numai doua opriri la boxe. Germanul a fost ajutat si de o eroare la ultimul schimb de pneuri al principalului sau rival, Jenson Button. Podiumul a fost completat de britanicul Lewis Hamilton.

Duminica, 15.04.2012, 00:00
Nico Rosberg va pleca din pole position in Marele Premiu al Chinei

Pilotul german Nico Rosberg (Mercedes GP) va pleca in premiera de pe prima pozitie a grilei de strat intr-o cursa de Forumla 1, dup ace a stabilit cel mai bun timp al calificarilor in Marele Premiu al Chinei. Rosberg va fi insotit, in prima linie a grilei de start, de ilustrul sau coechipier Michael Schumacher.

Sambata, 14.04.2012, 00:00
FOTO & VIDEO! DTM AMG C-Coupe este pregatit sa alerge in sezonul 2012

Dupa ce a fost lansat Audi A5 DTM, iti spuneam ca va avea de luptat impotriva unei concurente puternice. In acel moment ne-am rezumat in special la BMW M3 DTM, dar la Salonul Auto de la Frankfurt a mai aparut un rival complet nou: DTM AMG Mercedes-Benz C-Coupe, care va alerga in sezonul 2012. Masina s-a lansat cu fast in prezenta lui Michael Schumacher si Nico Rosberg, iar in cele ce urmeaza iti propunem sa cunosti mai multe lucruri despre ea.

Joi, 15.09.2011, 00:00
F1, MP Monaco: Vettel si Alonso, cei mai rapizi in antrenamente

Campionul mondial en titre, Sebastian Vettel, a fost cel mai rapid pilot in prima sesiune de antrenamente de la Monaco. In cea de-a doua insa, Fernando Alonso i-a dat replica, germanul terminand pe cinci.

Joi, 26.05.2011, 00:00
F1, MP al Turciei: Linie Red Bull!

Sebastian Vettel a obtinut pole position-ul in Marele Premiu al Turiciei, iar Mark Webber s-a clasat pe doi, Red Bull monopolizand astfel startul de la Istanbul. Surprinzator, Nico Rosberg a reusit sa-si pozitioneze monopostul Mergedes GP pe locul al treilea, in timp ce Michael Schumacher ocupa locul opt.

Sambata, 07.05.2011, 00:00
F1, MP Coreea: Pole pentru Vettel!

Primul contact, primul rezultat. Prima linie a grilei de start a Marelui Premiu al Coreei de Sud, desfasurat in premiera, a fost monopolizata de cei de la Red Bull. Sebastian Vettel a obtinut cel de-al 14-lea Pole Position al echipei din acest sezon, iar Mark Webber s-a clasat pe doi, la numai 0.074 secunde "distanta".

Sambata, 23.10.2010, 00:00