Articole despre wta madrid

Simona Halep - Karolina Pliskova, în sferturile de finală de la Madrid! Duelul dintre liderul WTA și locul 6 mondial începe de la un scor categoric în duelurile directe

Simona Halep - Karolina Pliskova , în sferturile de finală de la Madrid reprezintă unul dintre ”clasicele” circuitului WTA din ultimii trei ani. Cele două jucătoare se cunosc bine, s-au întâlnit pe aproape toate...

Joi, 10.05.2018, 00:07
Simona Halep spulberă tot la Madrid! Liderul WTA nu a avut nicio problemă cu Kristyna Pliskova și s-a calificat în ”sferturi”

Simona Halep - Kristyna Pliskova, optimi WTA Madrid. Liderul WTA, Simona Halep, își continuă drumul către un nou trofeu la WTA Madrid cu meciul din optimile de finală. AstăzI, de la ora 13:00, Halep o va înfrunta pe cea mai slab cotată dintre surorile Pliskova, Krystyna

Miercuri, 09.05.2018, 14:25
Simona Halep își distruge adversarele la Madrid! După 13 victorii la rând în circuit, Elise Mertens s-a lovit azi de ”zidul” Halep. Liderul WTA e în ”optimi”

Simona Halep , liderul WTA, se dovedește, la Madrid, a fi și o adevărată Regină a Zgurii. După victoria din turul I cu Ekaterina Makarova, scor 6-1, 6-0, cea mai bună jucătoare a lumii a făcut azi o nouă victimă: Elise Mertens (16 WTA),...

Marti, 08.05.2018, 16:22
Simona Halep va debuta la turneul de la Madrid contra Ekaterinei Makarova! Meciuri infernale pentru Begu și Buzărnescu

Simona Halep, lider WTA și câștigătoarea ultimelor două ediții ale turneului Premier Mandatory de la Madrid, și-a aflat azi prima adversară de la turneul din capitala Spaniei. Românca o va înfrunta în actul inaugural pe Ekaterina Makarova (Rusia, locul 32 WTA).

Vineri, 04.05.2018, 12:28