Lazio s-a impus pe terenul echipei Cagliari după ce a fost condusă cu 1-0 şi după ce a marcat în minutele '90+3 şi '90+8

Lazio a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Cagliari, în ultimul meci al etapei a XVI-a a campionatului italian Serie A.

Giovanni Simeone, fiul antrenorului echipei Atletico Madrid, Diego Simenone, a dechis scorul, în minutul 8.

Lazio a întors scorul în prelungiri, prin Luis Alberto '90+3 şi Caicedo '90+8.

La oaspeţi, fundaşul Ştefan Radu a jucat până în minutul 80, când a fost înlocuit de Caicedo.

În urma acestui rezultat, formaţia din capitala Italiei se menţine pe locul 3, cu 36 de puncte, la trei puncte de Inter MIlano şi Juventus, echipele de pe poziţiile 1-2.

Cagliari este pe locul 5, cu 29 de puncte.

O operă de artă din cadrul unei campanii antirasim a Serie A, care înfăţişează trei maimuţe, primită cu ostilitate... AS Roma consideră nepotrivită folosirea unor picturi cu maimuţe în lupta pentru combaterea rasismului din Serie A...