Liga Campionilor: Arsenal-Bayern 1-3 / Porto-Malaga 1-0

Bayern Munchen si FC Porto sunt foarte aproape de calificarea in sferturi dupa ce au castigat prima mansa a optimilor Ligii Campionilor. Nemtii s-au impus cu 3-1 in fata celor de la Arsenal, iar Porto a trecut la limita, scor 1-0, de Malaga.

Calculele hartiei s-au adeverit in jocurile de marti din Liga Campionilor! Bayern Munchen si-a respectat statutul de favorita si a mai rezolvat o competie pentru Arsenal. Nemtii s-au impus cu 3-1 pe terenul englezilor si sunt cu un pas in sferturile competitiei.

Kroos (7), Muller (21) si Mandzukici (77) au semnat golurile lui Bayern, in timp ce Podolski (55) a reusit golul de onoare al "tunarilor".

In cealalta partida a zilei, FC Porto a invins-o cu 1-0 pe Malaga. Unicul gol al unui meci dominat clar de portughezi a fost reusit de Moutinho, in minutul 56.

# 1,75 era cota pentru o victorie a celor de la Porto.

# 1,90 dadeau casele de pariuri pentru un succes al lui Bayern Munchen.

Greii fotbalului, la apel! Au venit in instanta sa-i convinga pe magistrati ca nu au de gand sa plece din tara... Nici reclamele nu tin cu "tunarii" lui Wenger...