România a înfruntat Muntenegru pentru locurile 5-8 de la Campionatul European de polo masculin. Meciul a avut loc duminică, 14 ianuarie 2024, de la ora 21:15, și a fost difuzat pe AntenaPLAY. Descoperă care a fost scorul meciului, dar și care este următorul meci pentru România.

colaj foto cu vlad georgescu, poza cu sportivii lotului national de polo masculin si poza cu mediul romania - muntenegru de la campionatul european Galerie
Meciul România – Muntenegru poate fi urmărit pe AntenaPLAY | captura antenaplay

România a fost eliminată în faza sferturilor de finală de Spania, după un meci cu scor de 7 la 24 pentru iberici, iar Italia a învins Muntenegru cu scorul de 8 la 14.

Duminică, 14 ianuarie 2024, românii au avut meci împotriva Muntenegru pentru locurile 5-8 de la Campionatul European de polo masculin. Meciul a fost difuzat pe AntenaPLAY.

Meciul România – Muntenegru pentru locurile 5-8 de la Campionatul European de polo s-a văzut în AntenaPLAY. Care a fost scorul meciului

După victoriile obținute cu Olanda, Slovenia, Slovacia și Georgia, România a înfruntat Spania pentru a ajunge în semifinală, însă a pierdut în fața ibericilor cu un scor de 7 la 24.

Meciul România-Muntenegru a început la ora 21:15 și primul gol a venit chiar în următorul minut, din partea lui Colodrovschi. Acesta a fost urmat de Vlad Georgescu și Andrei Prioteasa, iar primul sfert s-a terminat cu scorul de 3 la 4 pentru Muntenegru. Al doilea sfert al meciului s-a terminat cu scorul 6 la 9 pentru Muntenegru. Diferența s-a mărit și mai mult în sfertul al treilea, care s-a terminat cu scorul 8 la 13 pentru Muntenegru.

Meciul pentru locurile 5-8 de la Campionatul European de polo masculin s-a terminat cu scorul de 11 la 18 pentru Muntenegru, așa că tricolorii au ratat finala pentru locul 5, arată cei de la as.ro.

Pentru România au înscris Silvian Colodrovschi, Vlad Georgescu, Andrei Prioteasa, Tudor Fulea, Levente Vancsik.

Pentru România urmează duelul cu Serbia, pentru locul al şaptelea de la European. Partida va fi marţi, de la ora 16:00, live în AntenaPLAY.

Campionatul European se desfăşoară între 4-16 ianuarie, la Dubrovnik/Zagreb (masculin), respectiv între 5-13 ianuarie, la Eindhoven (feminin). Urmează semifinalele, pe 14 ianuarie 2024, şi finalele pentru medalii, pe 16 ianuarie 2024.

• Prioteasa Andrei – Spandau 04 Berlin

Campionatul European se desfăşoară între 4-16 ianuarie, la Dubrovnik/Zagreb (masculin), respectiv între 5-13 ianuarie, la Eindhoven (feminin).

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

România se luptă cu Muntenegru pentru locurile 5-8 de la Campionatul European de polo masculin. Urmărește meciul pe Ante... Meciul România – Serbia se vede azi exclusiv în AntenaPLAY! Tricolorii luptă pentru locul 7 la Campionatul European de p...