A doua semifinala in Cupa Romaniei: Dinamo - Medias 1-0

Echipa lui Liviu Ciobotariu a batut-o pe Medias la o diferenta minima in mansa-tur din semifinalele Cupei Romaniei la fotbal. In prima semifinala, Vaslui - Rapid 0-1. Jocurile retur se vor disputa saptamana viitoare.

Dinamo a jucat toata repriza secunda in inferioritate numerica, dar a reusit sa castige prin golul lui Rus, marcat in minutul 88 - portarul Buchta a tratat neglijent o lansare in profunzime, permitandu-i jucatorului dinamovist sa il depaseasca.

Cosmin Moti a fost eliminat in minutul 39, dupa ce l-a faultat pe Vitinho in pozitie de ultim aparator, dar Rus a marcat golul unei victorii care la un moment dat parea improbabila.

Miami: Djokovic, Nadal si Murray, in sferturile de finala... JO 2012: Statiile metroului din Londra vor purta numele unor mari campioni romani. Nadia Comaneci si Ivan Patzaichin, se...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58