AC Milan a invins cu 2-1 pe Inter si a cucerit Supercupa Italiei

AC Milan a castigat pentru a sasea oara Supercupa Italiei, dupa ce a invins pe Inter Milano cu scorul de 2-1 intr-un meci care s-a desfasurat la Beijing.

Sneijder a deschis scorul dintr-o lovitura libera de la marginea careului dupa 21 de minute.

a atacantul suedez s-a revansat in minutul 60, cand a introdus mingea in porta din apropiere, dupa o pasa a lui Seedorf, care a profitat de o greseala facuta de Chivu, integralist la detinatoarea Cupei Italiei.

Kevin Prince Boateng a marcat pentru 2-1, in minutul 69

Era important sa incepem sezonul cu o victorie in derby, pentru ca, desi acest grup are multa calitate si este foarte motivat, nu este deloc usor sa te mentii in top