Ashleigh Barty, învinsă de Kiki Bertens în Grupa Roşie de la Turneul Campioanelor; În setul decisiv, Barty a condus cu 4-0 în setul decisiv

Ashleigh Barty, locul I WTA, a fost învinsă de olandeza Kiki Bertens, locul 10 mondial, scor 3-6, 6-3, 6-4, marţi, în etapa a doua a Grupei Roşii de la Turneul Campioanelor.

Kiki Bertens a jucat după retragerea lui Naomi Osaka, olandeza fiind prima rezervă a competiţiei.

În setul decisiv, Barty a condus cu 4-0, însă Bertens a reuşit revenirea şi s-a impus cu 6-4.

Celălalt meci le va opune, pe Belinda Bencic (Elveţia), locul 7 WTA şi Petra Kvitova (Cehia), locul 6 WTA, învinse în prima etapă.

O echipă japoneză a marcat în 90 de secunde două goluri cu şuturi din propria jumătate de teren... Gareth Bale ar putea părăsi Real Madrid pentru China în iarnă...