Astra - Petrolul 1-1 \ Selymes egal la redebut

Astra si Petrolul au remizat in aceasta seara, scor 1-1, in primul meci de la revenirea lui Tibor Selymes pe banca alb-negrilor.

Cu mai putin de 100 de spectatori in tribune, atmosfera de la Ploiesti a fost extrem de mohorata. Fara sa simta presiunea suporterilor "lupilor galben", Astra a dominat de la un capat la altul, dar golul a venit la cealalta poarta.

In minutul 13, Bajenaru a fost imprudent si a atins mingea cu mana, in careu, iar Oprita a marcat de la 11 metri cel de-al saselea sau gol din acest sezon.

O faza similara petrecuta in minutul 26 le-a dat posibilitatea gazdelor sa egaleze, dar N'Doye a sutat pe langa din penalty. Egalarea a venit pana la urma, din piciorul lui Lucian Goian, care a trimis in poarta o centrare perfecta a lui Mihalache.

Repriza a doua le-a apartinut tot alb-negrilor, dar nu s-a mai marcat la nici o poarta.

Sursa: gsp

Gigi Becali: "Nu le-am dat nicio sansa"... Rusia egaleaza Cehia in finala Fed Cup...