Astra Ploiesti - Unirea Urziceni 0-2

Campioana Romaniei, Unirea Urziceni, a invins astazi in deplasare pe Astra Ploiesti cu 2-0, in etapa a 25-a a Ligii 1 la fotbal.

Galamaz (foto), in minutul 31, a deschis scorul pentru Urziceni, marcand cu capul dupa centrarea din corner a lui Paduretu.

Oaspetii au inscris golul secund in minutul 69, atunci cand Rusescu a marcat tot cu capul dupa o centrare perfecta a lui S. Frunza.

Formatiile de start:

Astra Ploiesti: Miron, V. Sandu, Rohat, Oprsal, Mihalache, A. Stan, V. Gheorghe, Paulinho, Seto, Stratilă, L. Ganea.

Unirea: D. Tudor, Maftei, Galamaz, B. Fernandes, Brandan, Semedo, R. Gomez, Paduretu, S. Frunză, Bilasco, Onofras.

Este cea de-a doua victorie a Unirii in acest retur, iambele obtinute in deplasare, alomitenii acumuland acum 45 de puncte, cu care se afla momentan pe locul 2 in clasament, inainte de partidele pe care CFR Cluj, Steaua, Vaslui, Timisoara sau Dinamo le au de disputat.

Astra se afla pe locul 11, cu 28 de puncte acumulate.

Dinamo - Gaz Metan 1-0 (VEZI VIDEO)... Otelul Galati - Pandurii Targu Jiu 1-1...