Cavani, dorit la PSG

Cosmarul Stelei din sezonul trecut de Europa League ar putea evolua din sezonul urmator pe Parc des Princes.

In ciuda investiilor masive facute in vara de seicii din Qatar in PSG, parizienii par a avea probleme atat in Cupele Europene (unde bascii de la Bilbao s-au distrat cu ei) dar si in campionat, acolo unde duminica seara au pierdut la scor de neprezentare pe Velodrome.

Pe langa un antrenor cu experienta, cei din capitala Frantei vizeaza si un atacant, desi Gameiro pare a da satisfactie. Primul pe lista e Edinson Cavani, varful care a adus 3 puncte lui Napoli in partida de miercuri cu Manchester City.

Uruguayanul este cosmarul Stelei, marcand in ambele meciuri cu ros-albastrii goluri decisive in minutele de prelungire (3-3 pe Ghencea, 1-0 pe San Paolo).

Barrichello, retras fortat din Formula 1? Kimi Raikkonen e favorit sa-i ia locul... Marian Iancu: " Condamnarea este o greseala"...