CFR Cluj pierde doua puncte pe teren propriu si acuza arbitrajul: 1-1 cu Petrolul

CFR Cluj a ratat sansa de a ramane la un singur punct de liderul Ligii I Dinamo, remizând cu nou-promovata Petrolul.

Clujenilor li s-a refuzat un penalty in minutul 32, la o faza similara cu cea când Petrolul a primit lovitura de departajare, Enes Sipovic jucând balonul cu mâna in careu. Controversele au continuat când in minutul 55 Ronny a marcat pentru Cluj, dar Hategan a vazut un hent imaginar si nu a validat golul. Iuliu Muresan a turbat de furie: "Hategan merita 500.000 de bete la fund! Arbitri sunt niste incompetenti"

Clujenii au restabilit egalitatea in minutul 59, prin Roberto De Zerbi. Cu egalul obtinut de ploiesteni, Petrolul urca o pozitie in clasament, pina pe locul 13, in timp ce "clujenii" ramin pe 4.

CM Rugby: Franta - Tonga 14-17/ "Cocosii", salvati de eliminare de punctul-bonus din prelungiri... VIDEO! Steaua - Otelul Galati 2-1/ Debut cu dreptul pentru Ilie Stan...