Dinamo - Zimbru Chisinau 4-0 / Liderul, la prima victorie din 2012

Jucatorii lui Liviu Ciobotariu s-au impus la scor in fata celei de-a doua echipe din Republica Moldova.

Fara victorie in perioada de pregatire, Dinamo a impresionat in cel mai recent amical, cel cu Zimbru Chisinau.

Cainii au deschis scorul prin Srdjan Luchin in minutul 5, timisoreanul reusind sa reia in poarta moldoveana din a doua incercare.

Fostul jucator al lui FC Arges, Daniel Balasa, a degajat in proprie poarta o reluare a lui Alexe si a dublat avantajul lui Dinamo in minutul 24.

Dupa pauza, Marius Niculae a facut 3-0 cu un sut la coltul lung, iar Cosmin Matei a obtinut un penalty cu 2 minute inainte de final. Tucudean a transformat si a facut 4-0.

Dinamo a inceput in urmatoarea formula: Balgradean - Luchin, Moti, Dr. Grigore, Scarlatache - L. Rus, D. Stoica, C. Munteanu, Alexe - M. Niculae, Danciulescu.

Sepsi a plecat la Dinamo Kiev... Denis Alibec, spaima soselelor...