Echipa lui Niculae a batut Lyonul. Vezi rezultatele din Franta!

Nicio echipa din cele care se aflau pe primele cinci pozitii inaintea partidelor nu a reusit sa castige in prima zi a etapei a XXVI-a din Ligue 1.

Dupa un februarie in care nu a castigat nicio partida in campionat, Lyonul a inceput luna martie catastrofal cu o infrangere la Nancy, la care Daniel Niculae a jucat 87 de minute ca titular.

Fostul monegasc Puygrenier si Djamel Bakar au semnat in 6 minute o noua infrangere pentru cei antrenati de Remi garde.

OM a pierdut acasa in fata lui Toulouse, Abdennour marcand singurul gol al partidei.

Lille a remizat surprinzator acasa cu Auxerre, desi la un moment dat conducea cu 2-0prin dubla lui Hazard. Ben Sahar si Hengbart au adus fostei echipe a lui Niculae la o remiza pe Stade Lille Metropole.

Liderul Dijon a remizat la Dijon, 1-1 (Kakuta / Tinhan), in timp ce Saint Etienne, fara Nicolita, accidentat, a pierdut acasa cu Evian cu 2-0, Mongongu si Sagbo marcand pentru nou-promovata.

Ca si retrogradata, Sochaux a terminat la egalitate 1-1 cu Valenciennes, Mirin in proprie poarta si Pujol trecandu-si numele pe lista marcatorilor.

O alta echipa amenintata de perspectiva de a evolua in Ligue 2, Nice, conduce pe Chaban Delmas cu 2-0: Luciano Monzon din penalty si Guye Guye sunt cei ce au intristat fanii bordelezi.

Liviu Ciobotariu: "Victoria e a suporterilor"... Rapid - U Cluj 1-1 / Remiza cu duritati...