Fără Neymar, campioana Franţei, PSG, învinsă în etapa a doua din Ligue 1

Echipa PSG a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de Rennes, în etapa a II-a a campionatului Franţei, Ligue 1.

Cavani a dechis scorul pentru campioana Franţei, în minutul 36, cu singurul şut pe poartă al parizienilor din acest meci, dar Rennes a întors scorul în minutele 44 şi 48, prin Niang şi Del Castillo.

Atacantul brazilian Neymar nu a făcut parte din lot, fiind accidentat.

Este pentru a treia oară când PSG pierde în luna august de când a fost preluată de investitori din Qatar. În precedentele două ocazii, în sezoanele 2011-2012 şi 2016-2017, formaţia din Capitală nu a câştigat campionatul.

Simona Halep se menţine pe locul 4 WTA... Atletico Madrid a început cu o victorie campionatul LaLiga, 1-0 cu Getafe...