FC Vaslui - Vointa Sibiu 2-0 / Dubla lui Wesley ii apropie pe moldoveni de podium

Dupa infrangerea cu cantec din Gruia, trupa lui Hizo a incercat si reusit sa intre in lupta pentru titlu, invingand ceilalti „verzi” din campionat, care astazi au jucat in rosu.

Temwanjera a nimerit bara cu o lovitura de cap din 7 metri (23). In minutul 30, Y. Bello a scapat singur cu portarul Miron, dar sutul sau a fost blocat de goalkeeperul oaspetilor. Wesley a deschis scorul in minutul 36. Brazilianul a marcat simplu, din 6 metri, dupa un corner al Vasluiului.

Temwanjera a reluat slab cu capul din doar 6 metri centrarea buna a lui Adailton(56). Papp a aratat si calitati de atacant, cand a trimis peste poarta din foarfeca laterala o centrare a lui Adailton. Wesley a reusit "dubla" in minutul 87. Brazilianul a marcat cu calcaiul din 6 metri.

Sursa: gsp

Petrolul - Dinamo 1-5 / Inaugurare stricata de lider... Sportul Studentesc - Steaua 0-0 / Gigi nu se va spanzura si nici nu se va abtine pana in iarna...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00