Formatia antrenata de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a promovat in prima liga rusa

Kuban Krasnodar, formatie antrenata de Dan Petrescu, este virtual promovata in prima liga rusa de fotbal, dupa victoria cu scorul de 1-0 reusita duminica, in deplasare, cu Jemciujina Soci, in etapa a 36-a a ligii secunde.

Unicul gol al partidei de la Soci a fost reusit de Aleksei Skverniuk, in minutul 85, la numai trei minute de la intrarea sa pe teren. Gigel Bucur a fost titular la Kuban, primind un cartonas galben si fiind schimbat in minutul 55.

CM de gimnastica: Echipa feminina a Romaniei, in finala pe natiuni... Ioan Andone: "Este o victorie dupa cinci jocuri de cosmar. Am fost norocosi!"...