Inter - Genoa 2-1 / Echipa lui Chivu e in sferturile Cupei Italiei

Nerrazzurii au trecut mai usor decat o arata scorul de o Genoa cu foarte multe absente si s-a calificat in sferturile Cupei Italiei, acolo unde o asteapta Napoli.

Pe San Siro, Inter a deschis repede scorul prin brazilianul despre care se zvonea ca pleaca inca din vara lui 2010: Maicon.

Un alt rebel din lotul lui Ranieri, Wesley Snejder, a avut o partida foarte buna, dupa minutele putine jucate in derby-ul cu Milan. Batavul a fost acoperit de Cambiasso, recuperarile argentinianului pastrand pericolul departe de poarta lui Castelazzi.

In a doua repriza Poli a reusit o combinatie de efect cu Joel Obi si l-a invins pentru a doua oara pe Lupatelli, dubland avantajul Interului.

Pe final, profitand de realxarea defensivei centralei conduse de Cordoba, Wlater Birsa a redus din handicap. Era insa prea tarziu pentru a spera, asa ca nerrazzurii s-au calificat in sferturi, acolo unde vor da piept cu Napoli.

Chelsea il vrea pe Azpilicueta... Am pierdut si cu Muntenegru la polo...