Levante - Real Madrid 1-0 / Primul pas gresit pentru galactici

Nici cei mai sceptici fani ai "galacticilor" nu s-ar fi asteptat ca prima infrangere a Realului sa vina dupa doar 3 etape si cu atit mai putin impotriva lui Levante (1-0), echipa pe care a invins-o cu 8-0 in sezonul trecut.

Colapsul "oaspetilor" a inceput din prima repriza, atunci cand Realul a ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Khedira pentru cumul de cartonase galbene. Cristiano Ronaldo nu a inceput partida ca titular si a intrat pe teren la pauza, luandu-i locul lui Benzema.

Levante a aruncat "bomba" dupa 68 de minute de joc, prin golul lui Kone, asistat de Javi Venta si chiar daca Real Madrid a avut majoritatea posesiei (67%), nu a mai putut reveni pe tabela pana la finalul meciului.

Real pierde pentru prima data in acest sezon si nu poate profita de pasul gresit facut de Barcelona in ultima etapa, cand a remizat pe terenul celor de la Sociedad (2-2).

sursa: gsp

Cristi Borcea: "Am fost cacaciosi"... VIDEO! Dumitru Dragomir: "Meme sa stea in banca lui"...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00