Liga 2: Timisoara invinsa surprinzator acasa. Tulcea se impune in derby-ul cu Navodari. Vezi rezultatele din etapa 24!

Liga II-a a programat astazi majoritatea partidelor contand pentru etapa a 24-a din Seriile I si II. In prima serie, CS Iasi a revenit de la 0-2 si s-a impus cu 4-2 in fata lui CS Otopeni, in timp ce Sageata Navodari a pierdut derby-ul de la malul marii cu Delta Tulcea, scor 1-3. Bomba a venit din Seria a II-a, Poli Timisoara fiind invinsa acasa de Luceafarul Oradea, scor 1-2.

Dinamo II Bucuresti - Dunarea Galati 1-0

Gloria Buzau - Victoria Branesti 3-0/ Oaspetii s-au retras in pauza de iarna si pierd meciurile returului la "masa verde".

FC Snagov - FC Botosani 0-3/ Snagovul a fost exclus din campionat si pierde restul meciurilor returului la "masa verde".

Unirea Alba Iulia - FC Maramures/ 30 aprilie, ora 17:00

Ariesul Turda - Gloria Bistrita 0-3/ Ariesul s-a retras in pauza de iarna si pierde meciurile returului la "masa verde".

Clasament
1. Gloria Bistrita 56 pct.
2. Politehnica Timisoara 49
3. FC UTA Arad 41
4. Gaz Metan Severin 41

Perechea Tecau-Lindstedt a castigat finala turneului de dublu la BRD Nastase Tiriac Trophy... Olaroiu si Radoi au luat titlu cu Al Ain in Emiratelor Arabe Unite...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00