Manchester United - Stoke City 2-1/ "Diavolii" iau avans in Premier League

Manchester United si-a consolidat pozitia de lider in Premier League, dupa ce a invins, marti, cu scorul de 2-1, pe Stoke City, intr-un meci din cadrul etapei a 22-a.

Stoke a egalat la cinci minute dupa pauza, cand Dean Whitehead a inscris primul gol al formatiei sale pe Old Trafford din 1980, dupa ce s-a inaltat nemarcat in careu si a trimis cu capul centrarea lui Tuncay. Imediat dupa minutul 60, insa, United, singura echipa neinvinsa din prima liga englezeasca in acest sezon, a revenit in avantaj prin sutul plasat al lui Nani de la 20 de metri.

Manchester City poate egala United daca invinge pe Arsenal miercuri, insa "diavolii rosii" au oricum un meci mai putin disputat. O victorie pentru "tunari" ar insemna ca acestia urca pe locul doi in locul lui City, la doua puncte in urma lui United.

Premier League, etapa a XXII-a:

Marti:

Blackpool - Birmingham City 1-2 (Campbell '68/ Hleb '24, Dann '89)

Fulham - West Bromwich Albion 3-0 (Davies '45, Dempsey '56, Hangeland '65)

20 Wolverhampton 20 5 3 12 20 34 18

Rugby: Stefan Demci, antrenorul echipei Dinamo, internat in stare grava la Spitalul Militar... Dakar 2011: Gyenes, locul 46 la clasa moto in cadrul etapei a 3-a...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00