Mihai Stoica: Deac nu era în situaţie iminentă de a marca, prin urmare Planici nu trebuia eliminat. Asta pentru specialiştii care sunt convinşi că deţin adevărul absolut în materie de arbitraj. Şi pentru Kovacs

Directorul sportiv al FCSB, Mihai Stoica, a postat un mesaj pe Facebook, în care susţine că fundaşul Bogdan Planici nu trebuie eliminat în derbiul cu CFR Cluj.

"Pe un teren execrabil, împotriva unei echipe care se apără aproape perfect, este practic imposibil să câştigi. Dar, dacă nu comiţi erori flagrante, este practic imposibil să pierzi. Când nu comiţi una, ci un lanţ interminabil (vezi golul şi faza premergătoare golului), nu poţi emite pretenţii. P.S. Deac nu era în situaţie iminentă de a marca, prin urmare Planici nu trebuia eliminat. Asta pentru specialiştii care sunt convinşi că deţin adevărul absolut în materie de arbitraj. Şi pentru Kovacs", a scris Stoica.

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FCSB, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, în care de la oaspeţi a fost eliminat Bogdan Planic.

Golul a fost marcat de Vinicius, în minutul 79, cu un şut din afara careului, după o lovitură liberă. Cu două minute mai devreme (’77), de la FCSB a fost eliminat Planici pentru o intervenţie dură la Deac, considerată a fi fost făcută în postura de ultim apărător.

România a învins echipa Kazahstanului, scor 3-1, în preliminariile CM de futsal... Eduard Novak a cucerit trei medalii la Campionatele Mondiale de paraciclism pe velodrom...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00