Otelul - Astra 1-1 / Sumudica ramane neinvins

Otelul si Astra au remizat in cel de-al doilea meci al etapei cu numarul 10, scor 1-1. Rezultatul a fost stabilit inca din prima repriza.

Primii care au inscris au fost galatenii, prin Punosevac, care a beneficiat de o interventie eronata a lui Silviu Lung, in minutul 40. Fatai a egalat in primul minut de prelungire al actului intai, beneficiind de o respingere gresita a aceluiasi Punosevac la o centrare a lui Bajenaru.

Cea mai controversata faza a primei reprize a fost cea din minutul 30, atunci cand fundasul dreapta al Otelului, Cornel Rapa, a intrat dur la Junior Morais. Romanul a vazut doar cartonasul galben din partea arbitrului Emil Voicu.

Sursa: gsp

Hamilton pleaca din pole position maine, in Coreea de Sud... Lazio - AS Roma 2-1/ Klose aduce victoria lazialilor in minutul 90+3...