Primera Division: Real Madrid se distanteaza la 7 puncte in fata Barcelonei

Real Madrid s-a distantat la sapte puncte in fruntea clasamentului din Primera Division, dupa victoria de pe teren propriu cu Zaragoza, scor 3-1. Barcelona a inregistrat un semi-esec in deplasarea de la Villarreal, remizand, scor 0-0.

Galacticii s-au impus cu emotii in fata ultimei clasate din campionatul spaniol. Lafita a deschis scorul in minutul 11, iar fanii Realului incepeau deja sa-si fluiere fanii, mai ales ca jocul ofensiv nu mergea.

Kaka a readus insa lucrurile la normal in minutul 32, iar Ronaldo a facut 2-1 in minutul 49 dintr-o faza in care a fost suspect de ofsaid.

Ultimul gol al partidei a fost reusit de neamtul Mesut Ozil in minutul 56.

Echipe:

Real Madrid: Casillas - Altintop, Carvalho, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso (Lass 62'), Granero, Ozil - Kaka (Callejon 67'), Cristiano Ronaldo, Benzema (Higuain 72').

Real Zaragoza: Roberto - Lanzaro, Da Silva, Paredes, Obradovic - Dujmovic, Apono, Ruben Micael (Helder Postiga 55'), Luis Garcia (Abraham 74') - Lafita, Aranda (Barrera 67')

4 Levante 31 etc.

CAN 2012: Guinea face scor cu Bostwana. Ghana, ca si calificata in "sferturi"... Horia Tecau, campion la dublu mixt...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00