Primera Division: Real Madrid, tot mai aproape de titlu

Real Madrid a mai facut un pas spre titlu dupa victoria fara emotii in fata celor de la Racing Santander, scor 4-0, si se afla acum la 13 puncte in fata Barcelonei care are un meci foarte dificil contra Valenciei. Golurile madrilenilor au fost inscrise de C. Ronaldo, Benzema, cu o “dubla” si Di Maria.

Galacticii au avut nevoie de doar sase minute pentru a deschide scorul, Ronaldo reluand in plasa dintr-un singur metru dupa o recentrare a lui Kaka. In minutele de prelungire ale primei reprize Benzama a dubla avantajul gazdelor.

Angel Di Maria a fost autorul celui mai frumos gol al serii, in minutul 73, cu un sut bomba din marginea careului, iar acelasi Karim Benzama a inchis tabela in minutul 89.