Articole despre 4-0

Petrescu: Bordeianu a greşit multe pase, dar dacă greşeşti multe pase şi dai două goluri poţi să o faci mereu

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, vineri seară, că îşi felicită jucătorii pentru atitudinea de la meciul cu Chindia Târgovişte, el precizând că Mihai Bordeianu a greşit pase, dar a şi marcat două goluri.

Vineri, 22.11.2019, 23:02
Steaua - Chelsea 0-4! Si putea fi si mai rau...

Steaua a fost surclasata de Chelsea Londra cu scorul de 4-0 pe Arena Nationala, in cel de-al doilea meci din cadrul grupelor Ligii Campionilor. Golurile partidei au fost inscrise de Ramires, dubla in minutele 20 si 55, Georgievski, autogol min. 44, si Lampard (90).

Marti, 01.10.2013, 23:48
Viitorul Constanta a invins Steaua, scor 4-0, in finala campionatului national de juniori C

Pustii de la Viitorul s-au distrat cu Steaua in finala campionatului national de juniori C. Ianis Hagi a marcat golul meciului sub ochii tatalui sau, care l-a sustinut din tribuna.

Duminica, 30.06.2013, 08:55
Romania - Trinidad Tobago 4-0/ Hattrick pentru Ciprian Marica

Ciprian Marica reuseste hattrick-ul cu o lovitura de cap din coltul careului mic, dupa o centrare trimisa de Gabriel Torje, din lovitura de la coltul terenului

Marti, 04.06.2013, 22:28
Jonathan Walters, "omul negru" pentru Stoke City! Doua autogoluri si un penalty ratat, in esecul cu Chelsea, scor 0-4

Mijlocasul lui Stoke City, Jonathan Walters, a fost "omul negru" pentru formatia sa in meciul impotriva lui Chelsea, din etapa a 22-a din Premier League, pierdut cu 4-0. Gruparea de pe Britannia Stadium se afla la prima infrangere de pe teren propriu din acest sezon.

Sambata, 12.01.2013, 20:25
Romania - Andorra 4-0

Nationala a acumulat sase puncte din sase posibile asa cum isi propusese! "Tricolorii" antrenati de Victor Piturca au invins Andorra, cea mai slaba echipa din grupa, pe "National Arena" cu scorul de 4-0. Torje, Lazar, Gaman si Maxim au inscris golurile...

Miercuri, 12.09.2012, 01:40
Heerenveen - Rapid 4-0/ Giulestenii sunt ca si eliminati din Europa League

Rapid Bucuresti a fost umilita de olandezii de la Heerenveen, scor 4-0, in prima mansa din cadrul turului 3 preliminar al Europa League. Djuricici ('9, '64), De Roon ('69) si Fazli '89 au marcat golurile gazdelor care sunt ca si calificate in faza urmatoare a competitiei.

Joi, 02.08.2012, 23:11
Franta a umilit Romania la fotbal feminin

Franta a umilit Romania la fotbal feminin. Tricolorele au pierdut un amical disputat in SUA, la New Orleans. Frantuzoaicele s-au distrat cu fetele noastre, iar la pauza au condus cu 4 - 0. In cea de-a doua repriza, Franta a mai marcat doua goluri....

Vineri, 06.07.2012, 07:36
Primera Division: Real Madrid, tot mai aproape de titlu

Real Madrid a mai facut un pas spre titlu dupa victoria fara emotii in fata celor de la Racing Santander, scor 4-0, si se afla acum la 13 puncte in fata Barcelonei care are un meci foarte dificil contra Valenciei. Golurile madrilenilor au fost inscrise de C. Ronaldo, Benzema, cu o “dubla” si Di Maria.

Duminica, 19.02.2012, 00:00
Romania - Turkmenistan 4-0/ Am invins locul 147 in ierarhia FIFA

Nationala de fotbal a Romaniei a castigat primul meci oficial din 2012 impotriva reprezentativei Turkmenistanului, scor 4-0. Golurile nationalei tricolore au fost marcate de Marius Niculae (3, 90 - penalty) si Cristi Tanase (47 si 51)

Vineri, 27.01.2012, 00:00
Cupa Spaniei: Barcelona - Osasuna 4-0/ Catalanii, cu un pas in sferturi

FC Barcelona este cu un pas in sferturile de finala ale Cupei Regelui, dupa ce a invins pe teren propriu cu 4-0 pe Osasuna, in meciul tur ale optimilor.

Joi, 05.01.2012, 00:00
FC Barcelona - Rayo Vallecano 4-0/ Catalanii, la trei puncte de liderul Real Madrid

FC Barcelona a revenit la fotbalul spectacol dupa victoria in fata lui Rayo Vallecano, scor 4-0, si se afla acum la trei lungimi de liderul Real Madrid.

Miercuri, 30.11.2011, 00:00
AC Milan - Chievo 4-0/ Macel intr-o singura repriza

AC Milan se mentine in plasa liderului Juventus din Serie A, dupa ce a surclasat-o pe Chievo, scor 4-0, in ultima partida din cadrul etapei a 13-a.

Luni, 28.11.2011, 00:00
Manchester City - Swansea 4-0/ Debut perfect pentru Kun Aguero

Kun Aguero a avut un debut perfect la Manchester City. Achizitia de 45 de milioane de euro a "vulturilor" a avut parte de un debut perfect in partida castigata de gazde cu 4-0 in fata unei nou-promovate, Swansea.

Marti, 16.08.2011, 00:00
Liga Campionilor: Real Madrid si Schalke, ca si calificate in semifinale

Schalke 04 si Real Madrid sunt ca si calificate in semifinalele Ligii Campionilor in urma rezultatelor surprinzatoare inregistrate, marti seara, in mansa tur a sferturilor. Nemtii s-au impus cu un incredibil 5-2, chiar pe San Siro, in fata Interului, iar Real a invins pe Tottenham, scor 4-0.

Marti, 05.04.2011, 00:00
VIDEO FC Vaslui - Otelul 4-0/ Lopez Caro, la prima victorie

FC Vaslui a spulberat pe teren propriu, scor 4-0, formatia Otelul Galati, insa suporterii moldoveni au protestat tot meciul cerand demisia antrenorului Lopez Caro.

Luni, 13.09.2010, 00:00
VIDEO! Unirea Urziceni - Ceahlaul 4-0

Unirea Urziceni si-a asigurat prezenta in editia viitoare a preliminariilor Ligii Campionilor, dupa ce a zdrobit pe teren propriu, scor 4-0, formatia Ceahlaul Piatra Neamt.

Luni, 17.05.2010, 00:00
FC Vaslui - FC Brasov 4-0/ Moldoveni vs ardeleni, in finala Cupei Romaniei Timisoreana

FC Vaslui a demolat formatia FC Brasov cu scorul de 4-0, in mansa secunda din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei Timisoreana. Raul Costin, Wesley, Lucian Sanmartean si Costley au marcat golurile formatiei antrenate de Marius Lacatus. In tur, FC Brasov s-a impus cu scorul de 1-0.

Joi, 15.04.2010, 00:00
Barcelona - VFB Stuttgart 4-0 (VIDEO)/ Calificare la pas pentru "extraterestrii"

FC Barcelona a zdrobit pe teren propriu echipa romanului Ciprian Marica, VFB Stuttgart, cu scorul de 4-0 si s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Argentianul Lionel Messi a facut din nou spectacol, reusind o dubla. Pustii catalanilor, Pedro si Bojan, au marcat celalate doua goluri.

Miercuri, 17.03.2010, 00:00
VIDEO Manchester United - AC Milan 4-0/ Rooney show!

Manchester United a scurclasat-o pe AC Milan cu scorul de 4-0, pe Old Traford, in returul optimilor de finala din cadrul Ligii Campionilor. In prima mansa, United se impusese cu 3-2 pe "San Siro".

Miercuri, 10.03.2010, 00:00