Rapid - Pandurii 2-0 / Giulestenii sunt in semifinale

Rapid s-a impus in fata Pandurilor din Tragu Jiu, prin golurile marcate de Deac si Grigorie.

Pandurii lui Grigoras nu au mai repetat si in cupa prestatia de exceptie din campionat, atunci cand au invins Rapidul cu 3-0.

De data aceasta, castig de cauza au avut jucatorii antrenati de Razvan Lucescu, care isi invatasera lectia si au atacat inca din primul minut. Mingote a salvat de doua ori de pe linia portii in debutul partidei si meciul devenea cu sens unic spre poarta portghezului.

Grigoras a sesizat apatia ofensiva a trupei sale si l-a scimbat pe Nistor cu Lemnaru. Fara efect, pentru ca fostu atacant al Universitatii Cluj nu a pus in pericol poarta lui Coman. Mai mult, in minutul 58 Deac l-a surprins pe acelasi Mingote cu o centrare care a poposit in poarta gorjeana.

Mult mai inspirat a fost Razvan Lucescu, cel care l-a trimis pe teren pe Grigorie in locul lui Pancu, iar jucatorul ce a plecat de a Craiova cu escale pe la DInamo si Timisoara a dublat avantajul in minutul 80. 2-0 si Rapid e in semifinale

Marseille ii vrea pe Amauri si Salomon Kalou... Christian Panucci a fost amenintat cu pistolul si jefuit!...