Rapid - Sahtior Donetsk 1-1 / Mircea Lucescu, la primul meci dupa tramvai

Cel mai titrat antrenor roman a revenit pe gazon intr-o partida in care adversar i-a fost fiul sau.

Mircea si Razvan Lucescu s-au confruntat in Antalya intr-un amical asteptat de majoritatea microbistilor. Aceasta pentru ca a fost primul meci al lui Il Luce dupa accidentul in care a fost implicat la inceputul anului.

Rapidul a deschis scorul in minutul 8 prin Stefan Grigorie, fostul jucator al lui Dinamo, Poli Timisoara si Universitatea Craiova reluand in plasa o centrare venita de pe dreapta de la Rui Duarte.

Sahtior a revenit in joc prin Eduardo, care a profitat de o respingere in fata a lui Dani Coman la un sut al lui Fernandinho.

Acestea au fost singurele goluri ale unei partide ce s-a terminat la egalitate si care ii da moral Rapidului pentru confruntarile viitoare din campionat.

Mircea Lucescu: "Vreau ca Steaua sa nu ia campionatul"... Inter a amanat discutiile pentru prelungirea contractului lui Chivu...