Rapid termina la egalitate cu Pandurii (2-2)

Rapid a remizat astazi pe teren propriu cu Pandurii, scor 2-2. Gorjenii au fost cei care au deschis scorul prin Lemnaru, dar pina la pauza Rapid a trecut in avantaj dupa golurile lui Grigore si Teixeira.

Deac putea inchide meciul in repriza secunda, dar a fost egoist in doua faze in care putea sa-si lase un coechipier singur cu portarul.

Ultima situatie de acest gen i-a costat pe giulesteni. Pandurii au recuperat, iar pe contraatac au reusit sa egaleze prin acelasi Lemnaru.

Echipele de start

Rapid: Vitca - Rui Duarte, Oros, Glauber, Ezequias - Grigore, Pavlovici, Teixeira - Deac, Pancu, Surdu
Rezerve: Draghia, A. Ionita I, Herea, Roman, Craciun, Grigorie, Sburlea

Pandurii: Lazar - Ungurusan, Viera, Rusu, Vlad - Pintilii, Dan Nistor, Voiculet - Grigoras, Lemnaru, Maxim
Rezerve: Mingote, Rada, Tataru, Brata, Batin, Avramescu, Cardoso

Steaua s-a impus la Brasov, scor 1-2, si ramine in carti pentru titlu... Manchester City castiga titlul in Premier League dupa un gol marcat in minutul 90+4...